• PL
 • EN
 • szukaj

  Wydarzenia

  13.10.2020

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na konferencję prasową oraz prezentację raportu: „Konieczne działania uszczelniające w systemie ceł i podatku VAT dla dla zagranicznych sprzedawców e-commerce”

   Warszawa, 12 października 2020 r.

   


  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na konferencję prasową
  oraz prezentację raportu:

  „Konieczne działania uszczelniające w systemie ceł i podatku VAT dla dla
  zagranicznych sprzedawców e-commerce”  Epidemia koronawirusa sprawiła, że sektor e-commerce zyskuje na znaczeniu w światowej, a tym samym polskiej gospodarce. W Polsce rynek urośnie o ¼ w 2020 roku. E-kanały umożliwiły przetrwanie rodzimych producentów w okresie kryzysu epidemicznego przez zapełnienie ubytków sprzedaży w kanałach tradycyjnych. Do 2025 roku, sprzedaż w e-kanałach stanowić będzie 20% rynku. Innymi słowy, kto za 5 lat nie będzie sprzedawał w sieci, straci co czwartego klienta. Polska jest dużym i atrakcyjnym rynkiem dla platform i sprzedawców e-commerce. Pole gry jest jednak nierówne. Chińskie przedsiębiorstwa mają do dyspozycji szereg instrumentów rodzimego wsparcia publicznego oraz wykorzystują luki w systemie danin publicznych do budowania swojej pozycji na rynkach unijnych (w tym w Polsce) w sposób daleko niekonkurencyjny. Na skutek nieuczciwych praktyk, Skarb Państwa traci rokrocznie ponad 2 mld zł. Potrzebne są zmiany, by zapewnić równe szanse gry rynkowej.

   

  Prezentacja raportu oraz konferencja prasowa odbędą się 13 października 2020 r. (wtorek) o godzinie 10:00 w siedzibie ZPP przy ul. Nowy Świat 33 w Warszawie.

   

  W konferencji wezmą udział:

  • Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP
  • Piotr Palutkiewicz, Z-ca Dyrektora Departamentu Prawa i Legislacji

   

   

  Zachęcamy do oglądania transmisji online z konferencji na naszym fan page’u ZPP (Facebook): www.facebook.com/zwiazekprzedsiebiorcow/

   

  Potwierdzenia obecności od przedstawicieli mediów prosimy zgłaszać na adres:
  w.marzec@zpp.net.pl lub pod nr telefonu 510 137 340.

   

  Fot. StockSnap / Pixabay.com

  Dla członków ZPP

  Nasze strony

  Subskrybuj nasze newslettery