Kampania społeczna: Nie bójmy się ratować

W Polsce dochodzi do ponad 20 tysięcy wypadków samochodowych oraz ponad 70 tysięcy przypadków zawałów serca.

Często los ofiary wypadku lub zawału zależy od natychmiastowej pomocy udzielanej jeszcze przed przybyciem zespołu ratowniczego. Niestety, znajomość zasad pierwszej pomocy pozostawia wiele do życzenia. Dlatego prowadzimy kampanię społeczną “Nie bójmy się ratować”.

Kampania “Nie bójmy się ratować” ma na celu edukację oraz promocję wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach, a także wzmacnianie pewności siebie w sytuacjach kryzysowych.

Życie czasem stawia nas w nieoczekiwanych sytuacjach, wymagających szybkiej i skutecznej reakcji. W takich momentach pierwsza pomoc może być kluczowa. Chcemy przekazać, że każdy z nas może być bohaterem, wystarczy odważnie podjąć działanie. Niezależnie od wieku czy zawodu, każdy może nauczyć się prostych, ale życiowo istotnych umiejętności ratowania.

W ramach projektu przygotujemy materiały edukacyjne, przeprowadzimy działania edukacyjne we współpracy z Ambasadorami kampanii oraz zorganizujemy cykl bezpłatnych szkoleń z pierwszej pomocy. Mamy nadzieję, że hasło “Nie bójmy się ratować” stanie się symbolem jednoczącym ludzi w trosce o życie i dobro drugiego człowieka.

Projekt jest realizowany dzięki hojności i wsparciu Partnerów. Fundacja PKO Banku Polskiego jest Partnerem Strategicznym kampanii “Nie bójmy się ratować”, natomiast Energa Grupa Orlen jest Partnerem Wspierającym.

Już wkrótce przedstawimy Ambasadorów projektu oraz partnerów mediowych.

Zapowiedź kampanii można obejrzeć tutaj