szukaj

Zaufało nam 51 889 firmy, które zatrudniają 576 917 pracowników

Aktualności

Komisarz Schmit odpowiada na apel EEA: KE nie planuje zmian w zakresie wdrożenia dyrektywy dot. delegowania pracowników oraz polityki socjalnej UEWarszawa, 24 czerwca 2020 r. 

 

Komisarz Schmit odpowiada na apel EEA: KE nie planuje zmian w zakresie wdrożenia dyrektywy dot. delegowania pracowników oraz polityki socjalnej UE

 

W odpowiedzi na apel EEA o przesunięcie wejścia w życie kontrowersyjnej dyrektywy o delegowaniu pracowników, Komisarz Nicolas Schmit poinformował, że Komisja Europejska nie planuje zmiany daty wejścia w życie regulacji.

W dniu 23. czerwca otrzymaliśmy odpowiedź Komisarza Nicolasa Schmita na apel European Enterprise Alliance w sprawie delegowania pracowników. EEA postulował w swoim stanowisku o przesunięcie daty wejścia w życia dyrektywy o delegowaniu pracowników (EU 2018/957).

EEA w swoim stanowisku apelował również do Komisji o rewizję zapisów regulacji dot. koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w UE. W odpowiedzi Komisji, możemy przeczytać, że priorytetem KE pozostaje osiągnięcie uzgodnienia również w tym zakresie, w jak najszybszym czasie. Komisarz stwierdza, że „celem Komisji jest zapewnienie pracownikom mobilnym, pracownikom i instytucjom krajowym korzyści z nowych i uproszczonych zasad” w omawianej kwestii.

Odpowiedź Komisarza Schmita niestety wyraźnie wskazuje, że zarówno plany jak i harmonogram wdrożenia obu niekorzystnych dla polskich przedsiębiorców kwestii pozostają bez zmian. Komisja z determinacją planuje wdrożenie przepisów o pracownikach delegowanych oraz nowych zapisów polityki socjalnej UE.

European Enterprise Alliance to organizacja pracodawców z regionu Europy Środowo-Wschodniej. EEA powstał m.in. z inicjatywy ZPP. Organizacja została założona przez ekspertów, przedsiębiorców i prorynkowych intelektualistów, przekonanych, że najlepszym rozwiązaniem jest ochrona swobód gospodarczych, a w szczególności zagwarantowanie równych warunków działania dla mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw na wspólnym rynku.

http://enterprisealliance.eu/

Najnowsze artykuły

Prezydencki projekt ustawy o Funduszu medycznym – opinia głównego eksperta ZPP ds. ochrony zdrowia

Pod koniec czerwca prezydent Andrzej Duda przedstawił projekt ustawy o Funduszu Medycznym. Należy zauważyć, że w założeniu Fundusz ten daje możliwość przeznaczenia dedykowanych dotacji z budżetu państwa na projekty, które mają służyć podniesieniu jakości i skuteczności leczenia Polaków. Szczególnie pozytywnie należy odnieść się do wydzielenia dotacji na rozwój profilaktyki oraz dostępność do innowacyjnych terapii, które długofalowo powinny wpłynąć na zdrowotność naszej populacji.

Komentarz ZPP ws. rezolucji EKES dot. odbudowy europejskiej gospodarki po kryzysie COVID-19

11 czerwca 2020 r. podczas 522. sesji plenarnej została przyjęta Rezolucja zawierająca propozycje Europejskiego Komitetu Ekonomicznego i Społecznego („EKES”) dotyczące odbudowy i naprawy gospodarczej po kryzysie wywołanym pandemią Covid-19. W  swojej Rezolucji EKES wyraził przekonanie, że, aby skutecznie przezwyciężyć wyzwania wywołane kryzysem, instytucje unijne i państwa członkowskie nie mogą dążyć jedynie do  przywrócenia stanu poprzedniego, ale powinny skupić się zarówno na odbudowie, jak i na restrukturyzacji gospodarki.

Stan polskiego górnictwa – opinia głównego eksperta ZPP ds. energetyki

Zawarte w przedstawionej Członkom Zespołu ds. polityki gospodarczej i rynku pracy RDS prezentacji nt. aktualnej sytuacji w sektorze górnictwa węgla kamiennego w Polsce przedstawione dane dotyczące stanu polskiego górnictwa nie napawają optymizmem i wskazują na konieczność podjęcia szybkich działań stabilizujących, a co najważniejsze opracowanie Planu Restrukturyzacji Polskiego Górnictwa, planu rozsądnego, rzetelnego, uwzględniającego specyfikę polskiego górnictwa i polskiego sektora energetycznego…

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook