• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Nagrodzono Dobre Firmy 2020 województwa śląskiego



    31 stycznia 2020 r.

     

     Nagrodzono Dobre Firmy 2020 województwa śląskiego  

     

    Znamy już zwycięzców pierwszej edycji Programu Dobra Firma, organizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 30 stycznia 2020 roku w Hotelu Radisson in w Katowicach. Marelli Sosnowiec Poland została najbardziej innowacyjną firmą, tytuł najlepszej firmy wspierającej inwestycje trafił do Katowickiego TRAKT-u, a Arcelormittal Poland otrzymała statuetkę za najlepszą efektywność w działaniu. Wręczono również nagrodę specjalną, przypadła ona spółce Uavs Poland za przełomową w skali światowej technologię napędu wodorowego wykorzystywaną w dronach.

    Nagrody w projekcie Dobra Firma wręczane są najprężniej działającym firmom w województwie śląskim. Na podstawie odpowiednio zważonych wskaźników finansowych przygotowanych przez ekspertów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz twardych danych otrzymanych od Info Veriti Polska Sp. z o. o – największego dostawcy informacji gospodarczych w Polsce – powstała lista firm, które zostały dodatkowo zweryfikowane pod kątem ich kondycji finansowej, potencjału oraz reputacji.

    Aktywnie działamy na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce – wyjaśnia Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Nie tylko inicjujemy i wspieramy wszelkie działania zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami, ale również doceniamy i nagradzamy te firmy, które w tych niełatwych warunkach znakomicie sobie radzą, są motorami lokalnej gospodarki i inspiracją dla innych.

    Nagrody w projekcie Dobra Firma przyznaje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest to największa organizacja pracodawców w Polsce reprezentująca głównie małych i średnich przedsiębiorców. Zrzesza około 52 tys. firm zatrudniających ponad 576 tys. pracowników, a od 2018 roku ma status organizacji reprezentatywnej. Wśród członków jest 15 organizacji regionalnych i 19 branżowych. W 2020 roku ZPP obchodzi 10. rocznicę powstania i z tej okazji powraca do nagradzania najprężniej działających firm w regionach.


    Laureatami Programu Dobra Firma 2020 województwa śląskiego zostali również:


    NAJBARDZIEJ INNOWACYJNA FIRMA

    Nagroda główna: Marelli Sosnowiec Poland

    Laureaci: Bombardier Transportation (Zwus) Polska Sp. z o.o., Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Spawalnictwa, Wawrzaszek Iss Sp. z o.o. sk


    NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA

    Nagroda główna: Trakt SP. z o.o. sk

    Laureaci: Efen Sp. z o.o., Konsorcjum Handlowe Stofarb SA. Seifert Polska Sp. z o.o.. Sokpol Sp. z o.o.


    NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY FIRMA

    Nagroda główna: Arcelormittal Poland

    Laureaci: Bitron Poland Sp. z o.o., Borim Sp. z o.o., E-Commerce Partners Sp. z o.o., Lear Corporation Poland Ii Sp. z o.o., Transpetrol Sp. z o.o.

     
    NAGRODA SPECJALNA

    Uavs Poland

     

    Szczegóły konkursu na stronie www.nagrody.zpp.net.pl

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP: System kaucyjny do poprawy

    Głównym założeniem wejścia w życie nowych regulacji dotyczących kształtu systemu kaucyjnego w Polsce miało być wsparcie branży napojowej we wdrożeniu mechanizmów mających na celu stworzenie efektywnego modelu gospodarki odpadami. Jego konstrukcja – w myśl pierwotnych koncepcji – miała być przyjazna zarówno konsumentom jak i środowiskom przedsiębiorców, racjonalnie implementując unijne wymogi dotyczące poziomu wykorzystania surowców wtórnych w wytwarzaniu nowych opakowań.

    Apel ZPP oraz FOR: Nowy porządek (de)regulacyjny – 5 rozwiązań poprzedniej władzy, które należy jak najszybciej uchylić

    Trzeci kwartał 2015 roku był początkiem zmiany podejścia polityków do roli państwa. Jedną z jego cech było coraz śmielsze przekonanie o słuszności interwencji państwa w wiele dziedzin życia gospodarczego, czego wyrazem były kolejne ustawy. Często zmiany te nie były oparte na rzetelnych danych i dowodach, a nowe regulacje wprowadzano z naruszeniem podstawowych wymogów procesu legislacyjnego  i z pominięciem głosu obywateli.

    Informacja prasowa – Debata: NIS2: Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady cyberbezpieczeństwa w kluczowych sektorach gospodarki?

    Dyrektywa NIS2 zbliża się wielkimi krokami, stawiając przed wieloma sektorami gospodarki szerokie wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze healthcare. Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady, które mają podnieść poziom ochrony sieci i systemów informatycznych?

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery