szukaj

Aktualności

Najlepsi inwestorzy, innowatorzy, pracodawcy oraz efektywne firmy województwa łódzkiego zostały nagrodzone statuetką Dobrej Firmy Związku Przedsiębiorców i PracodawcówŁódź, 2 grudnia 2021 r. 

Najlepsi inwestorzy, innowatorzy, pracodawcy oraz efektywne firmy województwa łódzkiego zostały nagrodzone statuetką Dobrej Firmy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

 

Znamy już zwycięzców pierwszej edycji Programu Dobra Firma. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 2 grudnia 2021 roku w Łódzkiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa m.in. z branży budowlanej, chemicznej, modowej, prawniczej, doradczej, IT czy produkcji telewizyjnej.

Nagrody w projekcie Dobra Firma wręczone zostały najprężniej działającym firmom w województwie łódzkim. Eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profil działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych zespół wybrał grupę 66 laureatów – najprężniej działających przedsiębiorstw woj. pomorskiego, z których finalnie wybrano 9 zwycięzców.

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka dobrze radzi sobie w obecnej sytuacji gospodarczej. Jako ZPP od 11 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

Partnerami Instytucjonalnymi Programu Dobra Firma są: Polski Fundusz Rozwoju, PKN Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu SA.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Łódź.

W gronie zwycięzców znalazły się:

NAJLEPSZY INNOWATOR

FIRMY MAŁE – Inovatica Sp. z o.o. Sp. k.
To łódzki softwarehouse, który wyróżniają ambitne projekty badawczo-rozwojowe, np. Koszulka mierząca EKG.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Matalbud Sp. z o.o.
Dostarcza innowacyjne technologie rozwiązania dla przemysłu spożywczego. Są producentem wysokiej jakości maszyn i urządzeń.

NAJLEPSZY PRACODAWCA

FIRMY MAŁE – Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o.
Broker ubezpieczeniowy wyspecjalizowany w obsłudze dużych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza w branży farmaceutycznej, budowlanej, transportowej, IT i rolno-spożywczej.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – JHM Development S.A.
Firma deweloperska realizująca inwestycje mieszkaniowe i komercyjne.

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

FIRMY MAŁE – BUSZREM – NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o.
Jest producentem kostki brukowej, płyt betonowych, a także działa jako deweloper.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – MCKB Sp. z o.o.
Jest jednym z liderów wśród generalnych wykonawców w Polsce w realizacji zaawansowanych technologicznie obiektów przemysłowych, logistycznych oraz biurowych.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

FIRMY MAŁE – Top 2 Fabryka Chusteczek S.A. 
Firma zajmująca się produkcją artykułów higienicznych.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – P.P.H.U. Erjox A. Mazur J. Mazur Sp. j.
Producent rafinowanego oleju spożywczego.          

NAGRODA SPECJALNA – ZŁOTE RĘCE Tobiasz Pietrzak
Generalny wykonawca w dziedzinie FIT-OUT z wieloletnim doświadczeniem.

 

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 15 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.

 

PEŁNA LISTA LAUREATÓW:

FIRMY DUŻE

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA:

 1. Agrowit Hurtownia Dodatków Paszowych Wieczorem i Wspólnicy Sp. j. zajmuje się przede wszystkim dystrybucją surowców i produktów paszowych.
 2. FlexiPal Polska Sp. z o.o. produkuje palety przemysłowe i inne opakowania drewniane.
 3. P.H.U. Erjox A. Mazur J. Mazur Sp. j. to producent rafinowanego oleju spożywczego.
 4. TABO Kuzimski Sp. z o.o. Sp. k. jest dystrybutorem stali w Polsce.
 5. Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. to dystrybutor komponentów elektronicznych.

NAJLEPSZY INNOWATOR:

 1. Avient Colorants Poland Sp. z o.o. oferuje specjalistyczne koncentraty barwiące i środki pomocnicze do tworzyw sztucznych.
 2. Gealan Polska Sp. z o.o. jest jednym z wiodących producentów profili okiennych i drzwiowych z tworzyw sztucznych.
 3. Matalbud Sp. z o.o. dostarcza innowacyjne technologie rozwiązania dla przemysłu spożywczego. Są producentem wysokiej jakości maszyn i urządzeń.
 4. Przetwórstwo Stali – BT Sp. z o.o. Sp. k. oferuje unikatowe rozwiązania jeśli chodzi o zbrojenia płaskie oraz druty żebrowane.
 5. Roldrob S.A. działa w branży drobiarskiej.

NAJLEPSZY PRACODAWCA:

 1. JHM Development S.A. to firma deweloperska realizująca inwestycje mieszkaniowe i komercyjne.
 2. Przedsiębiorstwo Innowacyjno – Wdrożeniowe Wifama – Prexer Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w wysokociśnieniowych odlewach aluminiowych.
 3. Stella Sp. z o.o. firma zajmuje się produkcją mebli.
 4. Tinby Sp. z o.o. zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych.

NAJLEPSZY INWESTOR:

 1. Fambud Jerzy Pietrzak Sp. z o.o. specjalizuje się w wykonawstwie obiektów żelbetowych.
 2. MCKB Sp. z o.o. jest jednym z liderów wśród generalnych wykonawców w Polsce w realizacji zaawansowanych technologicznie obiektów przemysłowych, logistycznych oraz biurowych.
 3. MCM Project Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem obiektów przemysłowych.
 4. Spółdzielnia Mieszkaniowa Przodownik zajmuje się termomodernizacją budynków mieszkalnych.

FIRMY MAŁE

NAJLEPSZY INNOWATOR:

 1. Ap-Logic Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie gospodarki odpadami na rynku regionalnym i krajowym świadcząc usługi odbioru i utylizacji odpadów od ponad 20 lat.
 2. Cassioli Polska Sp. z o.o. projektuje i produkuje półautomatyczne lub w pełni zautomatyzowane systemy sterowane przez specjalne oprogramowanie, zdolne do szybkiego wykonywania wszystkich operacji składowania i obsługi towarów.
 3. Clariant Poland Sp. z o.o. to innowacyjna firma, jeden ze światowych liderów w branży chemii specjalistycznej.
 4. Filter Service Sp. z o.o. zajmuje się produkcją materiałów filtracyjnych, indywidualnych środków ochrony układu oddechowego oraz badaniami laboratoryjnymi.
 5. Gromar Sp. z o.o. specjalizuje się w e-learningu, ale podejmuje każde wyzwanie związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w edukacji: VR, AR, modele i animacje 2D i 3D, zdjęcia i filmy 360°.
 6. Inovatica Sp. z o.o. Sp. k. to łódzki softwarehouse, który wyróżniają ambitne projekty badawczo-rozwojowe, np. Koszulka mierząca EKG.
 7. Jamech Sp. z o.o. zrealizowała projekt poprzez zakup uniwersalnych gniazd technologicznych.
 8. Schraner Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji odkuwek kształtowanych metodą kucia matrycowego na gorąco ze stali, jak również ze stopów aluminium, miedzi, tytanu oraz innych materiałów możliwych do kucia.
 9. Witko Sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań dla laboratoriów z branży badań naukowych, farmaceutycznej, biotechnologii, przemysłowej czy opieki zdrowotnej.

NAJLEPSZY PRACODAWCA:

 1. Anrol z o.o. jest dealerem czołowych firm paszowych w Polsce.
 2. Bakels Polska Sp. z o.o. produkuje wysokiej jakości surowce dla branży cukierniczo – piekarskiej.
 3. Biuro Biegłych Rewidentów Eko-Bilans Sp. z o.o. jest jedną z wiodących firm na rynku usług audytorskich oraz doradczych.
 4. BTO Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą pakietów baterii i akumulatorów.
 5. CADITEX Sp. z o.o. działa na rynku modowym/odzieżowym. Jej odmienność polega na realizacji projektów o wysokim skomplikowaniu technologicznym i wykonawczym modelu.
 6. FEGIME Polska Sp. z o.o. – jest jedną z największych sieci dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych w Polsce.
 7. Grupa Brokerska Quantum Sp. z o.o. to broker ubezpieczeniowy wyspecjalizowany w obsłudze dużych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza w branży farmaceutycznej, budowlanej, transportowej, IT i rolno-spożywczej.
 8. Instytut Ogrodnictwa  −  Państwowy Instytut Badawczy zajmuje się prowadzeniem badań związanych z produkcją owoców, warzyw, roślin ozdobnych i grzybów jadalnych.
 9. MK Betten Sp. z o.o. to firma, która działa w branży tekstyliów domowych.
 10. Neonica Polska Sp. z o.o. jest dostawcą liniowych rozwiązań oświetleniowych.
 11. H.U. „JUSZCZAK” SP. j. przedmiotem działalności firmy jest handel hurtowy oraz detaliczny artykułami do produkcji mebli oraz wyposażenia wnętrz.
 12. Tutor Tax z o.o. zajmuje się usługami księgowymi dla przedsiębiorców, szczególnie spółek kapitałowych.

NAJLEPSZY INWESTOR:

 1. Agrofarm Kołaczyńscy S. j. to firma, która wspiera rolnictwo. Ich personel specjalizuje się w doradztwie żywieniowym oraz technicznym.
 2. BUSZREM – NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o. jest producentem kostki brukowej, płyt betonowych, a także działa jako deweloper.
 3. Logistic City Sp. z o.o. to kompleks logistyczno-biznesowy.
 4. MOKADI.NET Sp. z o.o. zajmują się m.in. produkcją certyfikowanych placów zabaw, urządzeń fitness i architektury ogrodowej.
 5. Przedsiębiorstwo Usługowe Hatrans Sp. z o.o. to firma promująca rozwój usług logistycznych.
 6. Smartis Sp. z o.o.  zajmuje się dostarczaniem surowców dla branży reklamowej, biurowej, poligraficznej i opakowaniowej.
 7. SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. MIESZKA I zajmuje się zarządzaniem własnymi zasobami mieszkaniowymi oraz komercyjnym wynajmem lokali użytkowych.
 8. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa „Bielany Bis” w Skierniewicach -przedmiotem   działania   Spółdzielni   jest realizacja   budownictwa   mieszkaniowego  oraz   zarządzanie   i   administrowanie zasobami lokalowymi, przekazanymi wcześniej do użytkowania.
 9. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Aleksandrowie Łódzkim – ich podstawowym   celem   jest prawidłowe zarządzanie nieruchomościami.
 10. Texland S. j.  zajmuje się importem przędz. Dodatkowo działa również na rynku nieruchomości.
 11. TULBUD J.Tulin E.Paszkowska Sp. j. prowadzi działalność budowlaną.
 12. Zakład Recyklingu Kamienia i Betonu Odpadowego Rekabet Sp. z o.o. specjalizuje się w wykonywaniu robót wyburzeniowych obiektów oraz nawierzchni drogowych i lotniskowych.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA:

 1. Biuro Brokerów Ubezpieczeniowych Maxima Fides Sp. z o.o. prowadzi działalność brokerską.
 2. Cech Rzemiosł Różnych w Pabianicach jest organizacją samorządu rzemieślniczego i zrzesza ponad stu rzemieślników.
 3. Centropack Sp. z o.o. Sp. k. zajmuje się dystrybucją opakowań z tworzyw sztucznych oraz maszyn i urządzeń pakujących.
 4. Debiut Plus Sp. z o.o. Sp. k. sprzedaje wysokiej jakości artykuły higieniczne.
 5. Giełda Ogrodnicza Sp. z o.o. jest międzynarodową giełdą kwiatów i ogólnopolską giełdą zoologiczno-wędkarską, największą w Polsce oraz jedną z największych w Europie.
 6. GNOM Sp. z o.o. zajmuje się profesjonalnym utrzymaniem czystości na terenie Polski.
 7. JBD S.A. firma jest dostawcą kompletnych systemów do produkcji oraz postprodukcji telewizyjnej, dźwiękowej i filmowej.
 8. Kołodziej Sp. z o.o. firma zajmuje się windykacją wierzytelności, weryfikacją podmiotów gospodarczych i osób.
 9. Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew Dylen Sp. z o.o. to ogród zoologiczny założony w 2008 roku w Borysewie.
 10. PPH „TOMA” Sp. z o.o. jest firmą zajmującą się przetwórstwem tworzyw sztucznych i wytwarzaniem form wtryskowych.
 11. Społem Spółdzielcze Domy Handlowe Central w Łodzi ich działalność opiera się na sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych i przemysłowych oraz świadczeniu usług dla klientów.
 12. Studio Filmowe N Sp. z o.o. to producent filmowy i telewizyjny.
 13. Top 2 Fabryka Chusteczek S.A.  to firma zajmująca się produkcją artykułów higienicznych.
 14. Zakład Doświadczalny Wyrobów Gumowych i Pianki Purgum Sp. z o.o. firma specjalizuje się w produkcji profili uszczelniających z gumy, silikonu i tworzyw sztucznych.

NAGRODA SPECJALNA:

ZŁOTE RĘCE Tobiasz Pietrzak to generalny wykonawca w dziedzinie FIT-OUT z wieloletnim doświadczeniem.

Najnowsze artykuły

Podsumowanie 2022 r. w energetyce, jako roku zmian i wyzwań

Wraz z atakiem Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 r. odszedł stary porządek, do którego od ponad 20 lat przyzwyczajony był kontynent europejski. Do tego dnia wahania cen surowców energetycznych, były stabilizowane stałą podażą ze strony Rosji. Jak się jednak okazało – a było to zauważane już wcześniej, m.in. przez polskich decydentów – polityka surowcowa Rosji nie tylko realizowała cele ekonomiczne, lecz również stanowiła skuteczny oręż w walce z szeroko pojętym światem Zachodu…

Praca zdalna po pandemii – Raport podsumowujący webinarium #7

W dniu 15 grudnia 2022 r. odbyło się siódme webinarium poświęcone pracy zdalnej przeprowadzone w ramach projektu ,,Potrzeby i wyzwania związane z wdrożeniem w przedsiębiorstwach prywatnych modelu pracy zdalnej” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W trakcie dyskusji poruszono przede wszystkim kwestie poglądów na temat modelu pracy zdalnej przedsiębiorców reprezentujących różne branże…

Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym oraz niektórych innych ustaw (UC 139)

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji w dniu 21 grudnia 2022 r. opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym oraz niektórych innych ustaw (UC 139). Regulacja ta ma na celu implementację przepisów dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1828 z dnia 25 listopada 2020 r. w sprawie powództw przedstawicielskich wytaczanych w celu ochrony zbiorowych interesów konsumentów i uchylającej dyrektywę 2009/22/WE (Dz.Urz. UE L 409 z 4.12.2020 str. 1)…

Nasze strony

Subskrybuj nasze newslettery