szukaj

Aktualności

Ostateczny wyrok w sprawie Pruszczyński przeciw Kaźmierczakowi i GwiazdowskiemuWarszawa, 13 września 2021 r. 

 

Ostateczny wyrok w sprawie Pruszczyński przeciw Kaźmierczakowi i Gwiazdowskiemu

 

W Sądzie Apelacyjnym w Katowicach zapadł ostateczny wyrok w sprawie o ochronę dóbr osobistych jaką Tomasz Pruszczyński wytoczył Cezaremu Kaźmierczakowi oraz Robertowi Gwiazdowskiemu.

Pretekstem do oskarżenia było jedno zdanie w oświadczeniu dotyczącym zwolnienia Pruszczyńskiego z ZPP: „Nie mamy prawa nadużywać zaufania naszych członków i wypłacać wynagrodzenia osobie nie wywiązującej się należycie ze swojej pracy, a zgłaszającej jedynie rosnące i agresywne roszczenia finansowe”.
 
Sąd oddalił pozew Pruszczyńskiego i nakazał zapłatę na korzyść pozwanych 11 tysięcy złotych tytułem kosztów postepowania sądowego i zastępstwa sądowego. 
 
Sprawę uważamy za zamkniętą i w normalnych warunkach nie zajmowalibyśmy tym nikomu czasu, ani miejsca na oficjalnej  stronie ZPP. Ponieważ jednak Rzeczony przez wiele miesięcy podejmował usilnie próby zainteresowania mediów i naszych członków swoimi żalami, przy okazji szkalując dobre imię Związku, czujemy się zobowiązani poinformować o ostatecznej decyzji Sadu. 
 
Z naszej strony na bieżąco odpowiadaliśmy na wszystkie wątpliwości i pytania mediów . Wszystkie poważne tytuły po zapoznaniu się z dokumentacją, albo zrezygnowały z zajęcia się sprawą albo ograniczały się do zdawkowych rzetelnych informacji. Nie mniej czujemy się w obowiązku formalnie zamknąć ten żenujący rozdział, nie zostawiając jednocześnie żadnego pola do spekulacji w przyszłości.  Poniżej publikujemy odpis wyroku apelacyjnego w Katowicach jak również przypominamy treść skarżonego oświadczenia. 
 
 

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook