szukaj

Zaufało nam 51 841 firm, które zatrudniają 576 141 pracowników

Aktualności

Plusy Ujemne: Prawo oświatoweUstawa z dnia 25 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty i ustawy – Prawo oświatowe, podpisana 26 kwietnia, weszła w życie 27 kwietnia

 

Polityk odpowiedzialny za ustawę: Anna Zalewska

Ministerstwo: Edukacji Narodowej

Opis ustawy: Ustawa dająca uczniom możliwość przystąpienia do matur mimo trwającego strajku nauczycieli. Klasyfikacji maturzystów mógłby dokonać dyrektor szkoły.

Plusy: 

+ Ustawa ta zapewnia maturzystom prawo do przystąpienia do matur, nawet gdyby nauczyciel odmówił klasyfikacji ze względu na strajk.

Minusy:

– Nie skorzystano z trybu pilnego przyjęcia ustawy, który dopuszcza Konstytucja, choć istniały ku temu przesłanki. Tak szybkie uchwalenie ustawy w trybie zwykłym szkodzi procesowi legislacyjnemu i może być złym wzorem na przyszłość.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu Plusy Ujemne 

 

Fot. Comfreak / picanay.com

Najnowsze artykuły

Czas na uproszczenie podatku ryczałtowego dla firm

Polacy korzystający z dziećmi z wakacyjnych atrakcji jak np. wesołe miasteczko, nie są świadomi, że niemal każdy z przedsiębiorców prowadzących tam usługi rozrywkowe jest opodatkowany inną stawką podatkową. Z bliżej nieznanych we współczesnej gospodarce przyczyn, osoba prowadząca karuzelę, płaci inną stawkę podatkową, niż posiadacz zjeżdżalni typu Gigant. Inny podatek zapłacimy jednak od zjeżdżalni przewoźnej. Pałac strachów i labirynt są opodatkowane inną stawką niż np. ściana emocji.

Możemy być jedną z najbardziej konkurencyjnych gospodarek Europy – wystąpienie Prezesa ZPP Cezarego Kaźmierczaka na panelu podczas Kongresu Programowego Zjednoczonej Prawicy w Katowicach

Polska gospodarka jest na rozdrożu. Dotychczasowymi motorami rozwoju były w uproszczeniu (1) niskie koszty, w tym przede wszystkim niskie koszty pracy oraz (2) inteligencja operacyjna i motywacja polskich przedsiębiorców. Niskie koszty pracy mamy już za sobą – Polacy zarabiają już więcej od Greków i Portugalczyków, za chwilę przeskoczymy kolejne kraje. Pozostałe atrybuty nadal możemy uznawać za naszą przewagę konkurencyjną.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców podpisał porozumienie o współpracy z Forum Przedsiębiorczości Polskiej „Korona” w Wilnie

Miło nam poinformować, że 18 czerwca br. podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Forum Przedsiębiorczości Polskiej „Korona” z siedzibą w Wilnie.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/