szukaj

Zaufało nam 51 888 firmy, które zatrudniają 575 129 pracowników

Aktualności

Plusy Ujemne: Ustawa o czystości i porządku w gminachUstawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, weszła w życie 6 września

 

Polityk odpowiedzialny za ustawę: Henryk Kowalczyk

Ministerstwo: Środowiska

Plusy: 

+ Zniesienie regionalizacji w m.in. bioodpadów, zmieszanych odpadów komunalnych czy pozostałości z sortowania,

+ Właściciele nieruchomości niezamieszkałych, czyli np. firmy będą, mogły zdecydować czy przystąpić do gminnego systemu odbioru odpadów czy wybrać firmę z rynku,

+ Samorządy będą mogły obniżyć opłatę za śmieci dla mieszkańców segregujących odpady.

Minusy:

– Wzmożone kontrole firm zajmujących się gospodarowaniem odpadów, np. konieczność udostępniania online nagrań ze składowiska, co może powodować dodatkowe koszty dla tych przedsiębiorstw. 


Zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu Plusy Ujemne 

Fot. HomeschoolingMinimalist / pixabay.com

Najnowsze artykuły

ZPP prezentuje 5 wyzwań dla Polski i nowego rządu

Największymi wyzwaniami dla Polski są obecnie usługi publiczne. Opieka zdrowotna, system edukacji, transformacja energetyczna, ochrona środowiska i infrastruktura – to obszary, które zdaniem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców są kluczowe z punktu widzenia dalszego rozwoju Polski. Eksperci organizacji przygotowali 250-stronicowy raport omawiający z osobna każdy z nich.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców publikuje raport poświęcony ochronie środowiska

25 listopada 2019 roku Związek Przedsiębiorców i Pracodawców opublikował raport dotyczący zagadnień związanych z ochroną środowiska. Materiał powstał w ramach prac Forum Energii i Środowiska ZPP zainaugurowanego w ubiegłym tygodniu. W ramach dokumentu, eksperci ZPP przedstawili diagnozy i rekomendacje odnoszące się do czterech podstawowych kategorii zagadnień związanych z ochroną środowiska: klimat i powietrze, gospodarka odpadami, pozwolenia i opłaty środowiskowe, woda.

Stanowisko ZPP ws. poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców konsekwentnie opowiada się stanowczo przeciwko pomysłowi zniesienia limitu 30-krotności w systemie składek na ubezpieczenia społeczne. Z tego też powodu, przedmiotowy projekt oceniamy merytorycznie bardzo nisko. Jednocześnie, nie mniej istotna jest strona proceduralna. Wnoszenie tak ważnego dla przedsiębiorców i pracowników projektu przez grupę posłów, z pominięciem oficjalnej ścieżki konsultacji społecznych, na półtora miesiąca przed końcem roku, to działanie skandaliczne i niedające się wyjaśnić w żaden racjonalny sposób.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook