szukaj

Zaufało nam 51 888 firmy, które zatrudniają 575 129 pracowników

Aktualności

Prezes ZPP jako jedyny wiceprzewodniczący RDS ze strony pracodawców złożył dobrowolnie oświadczenie lustracyjneWarszawa, 25 września 2019 r. 

 

Prezes ZPP jako jedyny wiceprzewodniczący RDS ze strony pracodawców złożył dobrowolnie oświadczenie lustracyjne

 

W dniu wczorajszym, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego Cezary Kaźmierczak złożył na ręce przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego Doroty Gardias oświadczenie lustracyjne. 

Pozostali członkowie RDS z ramienia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców urodzili się po 1972 r. i zgodnie z prawem nie muszą składać tego typu oświadczeń. 

Podobne oświadczenia złożą również członkowie RDS zasiadający z ramienia NSZZ “Solidarność”. 

Oświadczeń lustracyjnych dobrowolnie nie złożyli szefowie innych organizacji pracodawców tj.:

  • Pracodawców RP,
  • Konfederacji Lewiatan,
  • Business Centre Club,
  • Związku Rzemiosła Polskiego. 

 

fot. Álvaro Serrano / Unsplash

 

Najnowsze artykuły

ZPP prezentuje 5 wyzwań dla Polski i nowego rządu

Największymi wyzwaniami dla Polski są obecnie usługi publiczne. Opieka zdrowotna, system edukacji, transformacja energetyczna, ochrona środowiska i infrastruktura – to obszary, które zdaniem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców są kluczowe z punktu widzenia dalszego rozwoju Polski. Eksperci organizacji przygotowali 250-stronicowy raport omawiający z osobna każdy z nich.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców publikuje raport poświęcony ochronie środowiska

25 listopada 2019 roku Związek Przedsiębiorców i Pracodawców opublikował raport dotyczący zagadnień związanych z ochroną środowiska. Materiał powstał w ramach prac Forum Energii i Środowiska ZPP zainaugurowanego w ubiegłym tygodniu. W ramach dokumentu, eksperci ZPP przedstawili diagnozy i rekomendacje odnoszące się do czterech podstawowych kategorii zagadnień związanych z ochroną środowiska: klimat i powietrze, gospodarka odpadami, pozwolenia i opłaty środowiskowe, woda.

Stanowisko ZPP ws. poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców konsekwentnie opowiada się stanowczo przeciwko pomysłowi zniesienia limitu 30-krotności w systemie składek na ubezpieczenia społeczne. Z tego też powodu, przedmiotowy projekt oceniamy merytorycznie bardzo nisko. Jednocześnie, nie mniej istotna jest strona proceduralna. Wnoszenie tak ważnego dla przedsiębiorców i pracowników projektu przez grupę posłów, z pominięciem oficjalnej ścieżki konsultacji społecznych, na półtora miesiąca przed końcem roku, to działanie skandaliczne i niedające się wyjaśnić w żaden racjonalny sposób.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook