szukaj

Zaufało nam 51 889 firmy, które zatrudniają 576 917 pracowników

Aktualności

Rusza kolejna edycja GRUP ZAKUPOWYCH ZPP.12-11-2013

Nie ucichły echa sukcesu pierwszej, wrześniowej edycji Grup Zakupowych ZPP, a już rusza kolejny nabór. Tym razem, oprócz energii, grupowo zakupimy ubezpieczenia (komunikacyjne, majątkowe oraz grupowe).

Zapraszamy do udziału w Grupie Zakupowej Energia (edycja listopad 2013 r.) oraz Grupie Zakupowej Ubezpieczenia.

We wrześniu 2013 r. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców rozpoczął program organizacji Grup Zakupowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Projekt ma na celu poprawę warunków zakupu wybranych produktów.

Grupę Zakupową ZPP stanowią przedsiębiorcy sektora MSP o podobnych potrzebach w zakresie nabywania towarów i usług. Skupiamy ich według dwóch kryteriów: produktowego (np. zakup energii) lub branżowego (np. zakupy dla piekarni).

– Celem budowania grup zakupowych, oczywiście oprócz generowania oszczędności, jest zachęcenie przedsiębiorców sektora MSP do organizowania się, tak, aby osiągać realne korzyści. Od początku istnienia ZPP mówimy, że zorganizowani, zintegrowani mali i średni przedsiębiorcy stanowią siłę, z którą muszą liczyć się nawet największe korporacje – przekonuje Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Opinię tę potwierdza wynik poprzedniego naboru do Grupy Zakupowej Energia, który zakończył się sukcesem naszych uczestników. – Wygenerowane oszczędności wyniosły ponad 1,2 mln PLN (średnio 35%). Zebraliśmy grupę kilkunastu firm, których łączne wydatki na energię wynoszą ponad 5,5 miliona złotych, dzięki czemu osiągnięte oszczędności wahały się od 20 do 50% w zależności od zużycia poszczególnych podmiotów – mówi Jakub Leszczyński, Dyrektor Grup Zakupowych Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak dodaje – Sukces pierwszej Grupy Zakupowej ZPP sprawił, że zdecydowaliśmy się rozszerzyć katalog zakupów grupowych o ubezpieczenia. Obecnie prowadzimy więc nabór do Grupy Zakupowej Energia i Grupy Zakupowej Ubezpieczenia, która obejmuje ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne oraz ubezpieczenia grupowe pracowników.

Nabór do Grup – Energia oraz Ubezpieczenia trwa do 30 listopada 2013 r.

Więcej informacji: https://zpp.net.pl/projekty/grupy-zakupowe-zpp/ oraz

Jakub Leszczyński
Dyrektor ds. Grupy Zakupowej ZPP
Email/ j.leszczynski@zpp.net.pl

 

 

Najnowsze artykuły

Prezydencki projekt ustawy o Funduszu medycznym – opinia głównego eksperta ZPP ds. ochrony zdrowia

Pod koniec czerwca prezydent Andrzej Duda przedstawił projekt ustawy o Funduszu Medycznym. Należy zauważyć, że w założeniu Fundusz ten daje możliwość przeznaczenia dedykowanych dotacji z budżetu państwa na projekty, które mają służyć podniesieniu jakości i skuteczności leczenia Polaków. Szczególnie pozytywnie należy odnieść się do wydzielenia dotacji na rozwój profilaktyki oraz dostępność do innowacyjnych terapii, które długofalowo powinny wpłynąć na zdrowotność naszej populacji.

Komentarz ZPP ws. rezolucji EKES dot. odbudowy europejskiej gospodarki po kryzysie COVID-19

11 czerwca 2020 r. podczas 522. sesji plenarnej została przyjęta Rezolucja zawierająca propozycje Europejskiego Komitetu Ekonomicznego i Społecznego („EKES”) dotyczące odbudowy i naprawy gospodarczej po kryzysie wywołanym pandemią Covid-19. W  swojej Rezolucji EKES wyraził przekonanie, że, aby skutecznie przezwyciężyć wyzwania wywołane kryzysem, instytucje unijne i państwa członkowskie nie mogą dążyć jedynie do  przywrócenia stanu poprzedniego, ale powinny skupić się zarówno na odbudowie, jak i na restrukturyzacji gospodarki.

Stan polskiego górnictwa – opinia głównego eksperta ZPP ds. energetyki

Zawarte w przedstawionej Członkom Zespołu ds. polityki gospodarczej i rynku pracy RDS prezentacji nt. aktualnej sytuacji w sektorze górnictwa węgla kamiennego w Polsce przedstawione dane dotyczące stanu polskiego górnictwa nie napawają optymizmem i wskazują na konieczność podjęcia szybkich działań stabilizujących, a co najważniejsze opracowanie Planu Restrukturyzacji Polskiego Górnictwa, planu rozsądnego, rzetelnego, uwzględniającego specyfikę polskiego górnictwa i polskiego sektora energetycznego…

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook