szukaj

Aktualności

Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących małych i średnich firm Województwa LubuskiegoWarszawa, 18 marca 2021 r. 

 

Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących małych i średnich firm Województwa Lubuskiego

 

W ramach programu Dobra Firma Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy Województwa Lubuskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branży deweloperskiej, medycznej, elektrycznej, spożywczej, szkoleniowej, a także przemysłowej.    

Wybór laureatów Programu odbywa się w kilku etapach. W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych, zespół ekspertów wybrał grupę 60 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw Województwa Lubuskiego, z których finalnie wybrano 9 zwycięzców.

Zamiast uroczystej gali w Zielonej Górze ze względu na pandemię COVID-19, statuetki wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronaty nad wydarzeniem objęli Prezydent Zielonej Góry, Marszałek Województwa Lubuskiego i Wojewoda Lubuski.

W gronie zwycięzców znalazły się:

NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

FIRMY MAŁE – Royalpack, Tatar Sp. J.

W 2020 roku firma zainstalowała nowoczesną linię produkcyjną do opakowań o wysokiej jakości nadruku offsetowego i flexograficznego. Inwestycje podwoiły powierzchnię produkcyjną zakładu oraz spowodowały wzrost zatrudnienia.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Holding-Zremb Gorzów S.A.

Firma inwestuje w maszyny, które umożliwiają wykonanie wyrobów z bardzo dużą dokładnością sięgającą rzędu mikrometrów. Dodatkowo stawia na poprawę ergonomii pracy poprzez remonty/modernizacje infrastruktury technologicznej i budowlanej.

NAJLEPSZY INNOWATOR

FIRMY MAŁE – LFC Sp. z o.o.

Oferuje wyroby medyczne stosowane w chirurgii ortopedycznej i neurochirurgii, takie jak: System Kręgosłupowy DERO, stabilizator biodrowo-krzyżowy IsaF implanty: SLIDER, znany jako „zęby rekina” i CarRLIF – pierwszy w świecie drukowany z proszku tytanu metodą EBM.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – LUG Light Factory Sp. z o.o.

Jest wiodącym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 30-letnim doświadczeniem. Obok profesjonalnych opraw oświetleniowych oferuje autorski system zarządzania oświetleniem LUG Urban, który stanowi synergię technologii LED i IoT.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

FIRMY MAŁE – Sela Sp. z o.o.

Specjalizuje się w szkoleniach BHP, PPOŻ, PIERWSZEJ POMOCY oraz kompleksowej obsłudze stałej BHP i PPOŻ placówek oświatowych, zakładów przemysłowych, usługowych, handlowych, administracji, służby zdrowia, budownictwa i innych.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Adam Sp. z o.o.

To   ponad   25   letni   dystrybutor   operujący   w   branży   mięsnej w południowo- zachodniej Polsce.

NAJLEPSZY PRACODAWCA

FIRMY MAŁE – Living Food Sp. z o.o.

To polska firma od 11 lat zajmująca się produkcją wieloszczepowych, ekologicznych preparatów probiotycznych w formie płynnej z ponad 20-oma produktami w portfolio.

FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Impuls Sp. z o.o.

Zakład Pracy Chronionej stwarza klientom możliwość uzyskania ulgi we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości ok. 50% realizowanej usługi netto. 

Nagrodę specjalną otrzymała firma Centrum Komina Sp. z o.o. Sp. k. zapewniająca w całej Polsce ciepłe i bezpieczne kominki.

Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Jako ZPP chcemy wyszukiwać i wyróżniać najlepsze polskie firmy i ich właścicieli, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

Partnerami Głównymi Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, PKN Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu SA.

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.   

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

Najlepszy Innowator – Firmy Małe

Agacki-Szymczak Sp.j.
AST System Sp. z o.o.
Grupa EKOPRO Sp. z o.o. Sp.k.
Spółki Grupy KOHL Sp. z o.o.
METAL – SYSTEM Sp. z o.o.
LFC Sp. z o.o.
Solar Solution M.Kozak Sp.z o.o
SYGNITY BUSINESS SOLUTIONS SA
Streamsoft Sp. z o.o.
UESA POLSKA Sp. z o.o.

Najlepszy Inwestor i firma wspierająca inwestycje – firmy małe

Firma Drecon Sp. z o.o.
EKO-ELBUD GÓLCZYŃSKI Sp. z o.o.
ELEKTROMONT Sp. z o.o.
GLOBEX Sp. z o.o. Sp. K.
Zakład Mechaniczny “MESTIL” Sp. z o.o.
MODULOTHERM Sp. z o.o.
Polkol Sp. z o.o.
ROYALPACK, TATAR Sp.j.
ZAKŁAD BUDOWLANY ANTCZAK Sp.j.

Najbardziej Efektywna Firma – firmy małe

Ekonair Sp. z o.o.
ELEAR Sp. z o.o.
GaMP Sp. z o.o.
Gramm Technika Sp. z o.o.
Kancelaria Brokerska Błaszczyk Sp. z o.o.
KIETZMANN COATINGS Sp. z o.o.
MKAM Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe CEDETRANS Sp. z o.o
RB VAC Sp. z o.o.
Sela Sp. z o.o.
Tip Top Team Sp. z o.o.
TRANSPORT-SPEDYCJA GRABOWSKI Sp. z o.o.
Vogia Sp z o.o. 

Najlepszy Pracodawca – firmy małe

Living Food Sp. z o.o.
Logius Sp. z o.o.
LUMEL SA
Perceptus Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DELTA Sp. jawna
Resident Broker Ubezpieczeniowy Sp. z o.o.
R&D Tech Sp. z o.o.
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żarach
zwrotpodatku.info Sp. z o.o.

Najlepszy Inwestor i firma wspierająca inwestycje – firmy średni i duże

Gezet Sp. z o. o.
GRABOWSKI FURNITURE LOGISTIC Sp. z o.o. Sp. k
HOLDING-ZREMB GORZÓW SA
J.P.J. Auto Sp. z o.o.
Regnars Sp. z o. o.

Najlepszy Innowator – firmy średnie i duże

KOHL-GROUP POLSKA  Sp. z o.o. Sp. k.
LUG S.A.
RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o.
VETOQUINOL BIOWET Sp. z o.o.
Zakład Produkcyjno Usługowy Międzyrzecz POLSKIE RURY PREIZOLOWANE Sp. z o.o.

Najbardziej efektywna firma – firmy średnie i duże

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o.
Nordis Chłodnie Polskie Sp. z o.o.
PHU   Adam Sp. z o.o.
PHU AGROIMPEX Sp. z o.o.

Najlepszy Pracodawca – firmy średnie i duże

AZAREX Paliwa Sp. z o. o.
CHROMA Sp. z o.o.
Impuls Sp. z o.o.
SPRICK ROWERY Sp. z o.o.

Nagroda Specjalna Prezesa ZPP

Centrum Komina Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

Najnowsze artykuły

Aktualności Forum Energii i Środowiska ZPP

Prezes URE ogłosił harmonogram aukcji na 2021 rok. Pierwsza aukcja odbędzie się  już 26 maja i będzie dedykowana instalacjom biogazowym. Harmonogram został już uzgodniony z Ministrem Klimatu i Środowiska i zgodnie z zapowiedzią URE i Ministerstwa, wszystkie aukcje zostaną przeprowadzone do końca czerwca br…

Stanowisko ZPP ws. projektu ustawy o organizowaniu zadań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców i programie mobilizacji gospodarki

Porównując przedstawiony projekt nowej ustawy z aktem obecnie obowiązującym można jednoznacznie stwierdzić, że projektowana ustawa jest znacznie obszerniejsza w stosunku do aktu obowiązującego od 2001 roku. Jest to szczególnie istotny aspekt, gdyż prawa i obowiązki przedsiębiorców powinny być jak najdokładniej określone, celem uniknięcia późniejszych sporów i niejasności. Należy również zauważyć, że materia ustawy ma normować stosunki występujące przede wszystkim w czasach niepewności, lub nawet konfliktów zbrojnych…

Okrągły stół ZPP ws. Digital Markets Act – jak uczynić akt “skalpelem” a nie „walcem”?

Digital Markets Act to przedstawiona przez Komisję Europejską propozycja rozporządzenia nakładającego dodatkowe ograniczenia, obowiązki i zakazy na grupę firm cyfrowych określonych mianem „strażników dostępu”. O stanowisku rządu wobec regulacji, wyzwaniach związanych z jej ewentualnym stosowaniem w przyszłości, a także wątpliwościach dotyczących jej praktycznych skutków dyskutowali uczestnicy okrągłego stołu ZPP, który odbył się w czwartek 8 kwietnia 2021 roku…

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook