szukaj

Zaufało nam 51 889 firmy, które zatrudniają 576 917 pracowników

Aktualności

Z sukcesem we Wrocławiu!W czwartek 8 listopada odbyło się we Wrocławiu spotkanie inaugurujące budowę struktur lokalnych Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Poprowadził je Zenon Madej, Rzecznik ZPP w województwie dolnośląskim, który zaprezentował idee przyświecające Związkowi oraz korzyści wynikające z członkostwa. Podczas spotkania zaprezentowane zostały także dotychczasowe osiągnięcia ZPP oraz planowane na najbliższe miesiące działania i projekty. Ich cel? Poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Ponadto, w czasie spotkania, mecenas Łukasz Kiwała przedstawił reprezentowaną przez siebie Rekomendowaną Kancelarię Prawną ZPP, a więc ramy usług prawnych świadczonych na rzecz członków Związku, paletę ofert finansowych oraz usługi deweloperskie w zakresie domów pasywnych.

Oferty Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Kancelarii Kiwała & Wspólnicy spotkały się z żywym zainteresowaniem uczestniczących w spotkaniu przedsiębiorców. Trzech z nich otrzymało od Kancelarii Kiwała & Wspólnicy bezpłatne, roczne polisy uprawniające do skorzystania z porady prawnej. Gratulujemy!

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie struktur lokalnych ZPP we Wrocławiu. Będzie ono poświęcone bieżącym sprawom sektora MSP na Dolnym Śląsku oraz zmianom w przepisach VAT obowiązującym od 1 stycznia 2014 r. 

Najnowsze artykuły

Prezydencki projekt ustawy o Funduszu medycznym – opinia głównego eksperta ZPP ds. ochrony zdrowia

Pod koniec czerwca prezydent Andrzej Duda przedstawił projekt ustawy o Funduszu Medycznym. Należy zauważyć, że w założeniu Fundusz ten daje możliwość przeznaczenia dedykowanych dotacji z budżetu państwa na projekty, które mają służyć podniesieniu jakości i skuteczności leczenia Polaków. Szczególnie pozytywnie należy odnieść się do wydzielenia dotacji na rozwój profilaktyki oraz dostępność do innowacyjnych terapii, które długofalowo powinny wpłynąć na zdrowotność naszej populacji.

Komentarz ZPP ws. rezolucji EKES dot. odbudowy europejskiej gospodarki po kryzysie COVID-19

11 czerwca 2020 r. podczas 522. sesji plenarnej została przyjęta Rezolucja zawierająca propozycje Europejskiego Komitetu Ekonomicznego i Społecznego („EKES”) dotyczące odbudowy i naprawy gospodarczej po kryzysie wywołanym pandemią Covid-19. W  swojej Rezolucji EKES wyraził przekonanie, że, aby skutecznie przezwyciężyć wyzwania wywołane kryzysem, instytucje unijne i państwa członkowskie nie mogą dążyć jedynie do  przywrócenia stanu poprzedniego, ale powinny skupić się zarówno na odbudowie, jak i na restrukturyzacji gospodarki.

Stan polskiego górnictwa – opinia głównego eksperta ZPP ds. energetyki

Zawarte w przedstawionej Członkom Zespołu ds. polityki gospodarczej i rynku pracy RDS prezentacji nt. aktualnej sytuacji w sektorze górnictwa węgla kamiennego w Polsce przedstawione dane dotyczące stanu polskiego górnictwa nie napawają optymizmem i wskazują na konieczność podjęcia szybkich działań stabilizujących, a co najważniejsze opracowanie Planu Restrukturyzacji Polskiego Górnictwa, planu rozsądnego, rzetelnego, uwzględniającego specyfikę polskiego górnictwa i polskiego sektora energetycznego…

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook