szukaj

Aktualności

Znamy już Dobre Firmy 2020 województwa lubelskiegoWarszawa, 28 lutego 2020 r. 

 

Znamy już Dobre Firmy 2020 województwa lubelskiego

 

Najlepsi inwestorzy, innowatorzy, efektywne firmy oraz pracodawcy zostali nagrodzeni statuetką Dobrej Firmy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców na podstawie wyników finansowych. Mieszkańcy województwa lubelskiego wybrali również najlepszą mikro firmę oraz przedsiębiorstwo prowadzące najważniejsze działania charytatywne w regionie. 

Nagrody w projekcie Dobra Firma wręczane są najprężniej działającym firmom w województwie lubelskim. Na podstawie odpowiednio zważonych wskaźników finansowych przygotowanych przez ekspertów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz twardych danych otrzymanych od Info Veriti Polska Sp. z o.o – największego dostawcy informacji gospodarczych w Polsce – powstała lista firm, które zostały dodatkowo zweryfikowane pod kątem ich kondycji finansowej, potencjału oraz reputacji. 

Po raz pierwszy Dobre Firmy wybierali również mieszkańcy regionu lubelskiego. Telewizja Biznesowa przeprowadziła plebiscyt, w którym to lokalna społeczność nominowała i głosowała na najprężniej działające mikro firmy oraz najciekawsze działania społeczne i charytatywne. 

– Aktywnie działamy na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce – wyjaśnia Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Nie tylko inicjujemy i wspieramy wszelkie działania zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami, ale również doceniamy i nagradzamy te firmy, które w tych niełatwych warunkach znakomicie sobie radzą, są motorami lokalnej gospodarki i inspiracją dla innych.

Nagrody w projekcie Dobra Firma przyznaje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest to największa organizacja pracodawców w Polsce reprezentująca głównie małych i średnich przedsiębiorców. Zrzesza ponad 52 tys. firm zatrudniających ponad 522 tys. pracowników, a od 2018 roku ma status organizacji reprezentatywnej. Wśród członków jest 15 organizacji regionalnych i 19 branżowych. W 2020 roku ZPP obchodzi 10. rocznicę powstania i z tej okazji powraca do nagradzania najprężniej działających firm w regionach.


Laureatami Programu Dobra Firma 2020 województwa lubelskiego zostali:


NAJBARDZIEJ INNOWACYJNA ŚREDNIA I DUŻA FIRMA

Nagroda główna: STALMA S.A.

Laureaci: STALMA S.A., AUSTRIA JUICE POLAND Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWO-TRANSPORTOWE TRANSHURT Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE ELKABEL SZCZYGIELSKI

 

NAJLEPSZY INWESTOR – ŚREDNIA I DUŻA FIRMA

Nagroda główna: LUBELLA FOOD Sp. z o.o. Sp. K.

Laureaci: LUBELLA FOOD Sp. z o.o. Sp. K., ALIPLAST EXTRUSION Sp. z o.o., LUMIKO Sp. z o.o., HERBAPOL – LUBLIN SPÓŁKA AKCYJNA, VEOLIA WSCHÓD Sp. z o.o., PKP LINIA HUTNICZA SZEROKOTOROWA Sp. z o.o.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

Nagroda główna: PGE DYSTRYBUCJA S.A.

Laureaci: PGE DYSTRYBUCJA S.A., NEPTUN Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTU I MONTAŻU URZĄDZEŃ ENERGETYCZNYCH ENERGOSERWIS S.A.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

Nagroda główna: ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH Sp. z o.o.

Laureaci: ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ (Tomaszów Lub.), SOLBET LUBARTÓW S.A.

 

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNA MAŁA FIRMA

Nagroda główna: PROFESJONAL – PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Sp. z o.o.

Laureaci: PROFESJONAL – PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Sp. z o.o., ELEKTROMONTAŻ- LUBLIN Sp. z o.o., GRAVIT Sp. z o.o., ENERGOREMONT PRZEDSIĘBIORSTWO WDRAŻANIA NOWYCH TECHNOLOGII REMONTOWYCH Sp. z o.o.

 

NAJLEPSZY INWESTOR – MAŁA FIRMA

Nagroda główna: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH S.A.

Laureaci: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH S.A., MAZUREK METAL Sp. z o.o. Sp. K., ENERGOTECH LUBLIN Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE JANEX Jan Ciupak, Leszek Ciupak Sp. J., HANESCO-NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA MAŁA FIRMA

Nagroda główna: ACS SŁUCHMED Sp. z o.o.

Laureaci: ACS SŁUCHMED Sp. z o.o., SAFARI GRZEGORZ BORDŻOŁ Sp. J., NAZARUK SERVICE Sp. z o.o., PRYWATNE PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE STAMPOL Sp. J. L i K Stankiwicz, PRZEDSIĘBIORSTWO TECHNICZNO-HANDLOWE ROLTEX Sp. z o.o., INFINITE Sp. z o.o., WIKPOL Sp. z o.o., KTS PAPIER W. DOBROŃSKI I SKA Sp. J., BEIKS MACHULSKI Sp. J.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – MAŁA FIRMA

Nagroda główna: ŁUKSJA Sp. z o.o.

Laureaci: ŁUKSJA Sp. z o.o., SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A, PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU WEWNĘTRZNEGO Sp. z o.o., FABEL Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA TRASA Sp. z o.o., SABAT Sp. z o.o., SAS – JAWORSCY Sp. J.


NAGRODA SPECJALNA ZPP: 
POLSKA MARKA Mirosław Derkacz, Piotr Jan Stawecki S.C.


Plebiscyt telewizji Biznesowa.tv:

KATEGORIA NAJLEPSZA MIKRO FIRMA

Nagroda główna: SIM-CARD Adam Samociuk

Laureaci: SIM-CARD Adam Samociuk, WENIX Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE ROBEX ROBERT CHILUK, SKLEP ODZIERZOWY FANABERIA

 

NAJLEPSZE DZIAŁANIA CHARYTATYWNE

Nagroda główna: Ośrodek Szkolenia Kierowców OLEK

Laureaci: NO STRESS, Ośrodek Szkolenia Kierowców OLEK

 

Szczegóły konkursu na stronie: www.nagrody.zpp.net.pl

Najnowsze artykuły

Stanowisko ZPP ws. projektu Polityki Eksportowej Polski

Zdaniem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, przedstawiony do prekonsultacji projekt Polityki Eksportowej Polski (dalej „PEP”) to dokument o znaczeniu strategicznym, mający stworzyć uporządkowany system wsparcia i promocji eksportu, skierowany m.in. do rodzimych firm z sektora MŚP. Naszym zdaniem, konsekwentne zwiększanie siły polskiego eksportu jest niezwykle ważnym działaniem w kontekście budowania bogactwa kraju oraz jego obywateli…

Memorandum ZPP ws. postpandemicznego odbicia w polskiej gospodarce

Pandemia koronawirusa, która wybuchła w I kwartale 2020 roku, doprowadziła do nietypowej recesji o skali światowej. Była to recesja błyskawiczna i głęboka, odciskająca bardzo duże piętno na wybranych sektorach gospodarek. Wedle obliczeń Banku Światowego, globalna gospodarka w ubiegłym roku skurczyła się o 4,3 proc. Skala recesji i tak była łagodniejsza, niż na początku zakładano, a to m.in. dlatego, że kraje rozwinięte stosunkowo dobrze poradziły sobie z pandemią…

Opinia Głównego Eksperta ZPP ds. Rynku Pracy ws. ochrony sygnalistów

Do 16 grudnia 2021 r. do polskiego porządku prawnego powinna zostać implementowana Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (tzw. dyrektywa o ochronie sygnalistów). Jej celem jest ustanowienie standardu ochrony prawnej dla osób, które przekazują informację o nieprawidłowościach zauważonych w firmie. Wprowadzenie zinstytucjonalizowanej ochrony sygnalistów na poziomie UE ma służyć lepszemu egzekwowaniu prawa i interesowi publicznemu…

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook