szukaj

Zaufało nam 51 889 firmy, które zatrudniają 576 917 pracowników

Aktualności

Znamy już Dobre Firmy 2020 województwa lubelskiegoWarszawa, 28 lutego 2020 r. 

 

Znamy już Dobre Firmy 2020 województwa lubelskiego

 

Najlepsi inwestorzy, innowatorzy, efektywne firmy oraz pracodawcy zostali nagrodzeni statuetką Dobrej Firmy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców na podstawie wyników finansowych. Mieszkańcy województwa lubelskiego wybrali również najlepszą mikro firmę oraz przedsiębiorstwo prowadzące najważniejsze działania charytatywne w regionie. 

Nagrody w projekcie Dobra Firma wręczane są najprężniej działającym firmom w województwie lubelskim. Na podstawie odpowiednio zważonych wskaźników finansowych przygotowanych przez ekspertów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz twardych danych otrzymanych od Info Veriti Polska Sp. z o.o – największego dostawcy informacji gospodarczych w Polsce – powstała lista firm, które zostały dodatkowo zweryfikowane pod kątem ich kondycji finansowej, potencjału oraz reputacji. 

Po raz pierwszy Dobre Firmy wybierali również mieszkańcy regionu lubelskiego. Telewizja Biznesowa przeprowadziła plebiscyt, w którym to lokalna społeczność nominowała i głosowała na najprężniej działające mikro firmy oraz najciekawsze działania społeczne i charytatywne. 

– Aktywnie działamy na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce – wyjaśnia Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Nie tylko inicjujemy i wspieramy wszelkie działania zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami, ale również doceniamy i nagradzamy te firmy, które w tych niełatwych warunkach znakomicie sobie radzą, są motorami lokalnej gospodarki i inspiracją dla innych.

Nagrody w projekcie Dobra Firma przyznaje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest to największa organizacja pracodawców w Polsce reprezentująca głównie małych i średnich przedsiębiorców. Zrzesza ponad 52 tys. firm zatrudniających ponad 522 tys. pracowników, a od 2018 roku ma status organizacji reprezentatywnej. Wśród członków jest 15 organizacji regionalnych i 19 branżowych. W 2020 roku ZPP obchodzi 10. rocznicę powstania i z tej okazji powraca do nagradzania najprężniej działających firm w regionach.


Laureatami Programu Dobra Firma 2020 województwa lubelskiego zostali:


NAJBARDZIEJ INNOWACYJNA ŚREDNIA I DUŻA FIRMA

Nagroda główna: STALMA S.A.

Laureaci: STALMA S.A., AUSTRIA JUICE POLAND Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWO-TRANSPORTOWE TRANSHURT Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE ELKABEL SZCZYGIELSKI

 

NAJLEPSZY INWESTOR – ŚREDNIA I DUŻA FIRMA

Nagroda główna: LUBELLA FOOD Sp. z o.o. Sp. K.

Laureaci: LUBELLA FOOD Sp. z o.o. Sp. K., ALIPLAST EXTRUSION Sp. z o.o., LUMIKO Sp. z o.o., HERBAPOL – LUBLIN SPÓŁKA AKCYJNA, VEOLIA WSCHÓD Sp. z o.o., PKP LINIA HUTNICZA SZEROKOTOROWA Sp. z o.o.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

Nagroda główna: PGE DYSTRYBUCJA S.A.

Laureaci: PGE DYSTRYBUCJA S.A., NEPTUN Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTU I MONTAŻU URZĄDZEŃ ENERGETYCZNYCH ENERGOSERWIS S.A.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

Nagroda główna: ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH Sp. z o.o.

Laureaci: ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ (Tomaszów Lub.), SOLBET LUBARTÓW S.A.

 

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNA MAŁA FIRMA

Nagroda główna: PROFESJONAL – PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Sp. z o.o.

Laureaci: PROFESJONAL – PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Sp. z o.o., ELEKTROMONTAŻ- LUBLIN Sp. z o.o., GRAVIT Sp. z o.o., ENERGOREMONT PRZEDSIĘBIORSTWO WDRAŻANIA NOWYCH TECHNOLOGII REMONTOWYCH Sp. z o.o.

 

NAJLEPSZY INWESTOR – MAŁA FIRMA

Nagroda główna: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH S.A.

Laureaci: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH S.A., MAZUREK METAL Sp. z o.o. Sp. K., ENERGOTECH LUBLIN Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE JANEX Jan Ciupak, Leszek Ciupak Sp. J., HANESCO-NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA MAŁA FIRMA

Nagroda główna: ACS SŁUCHMED Sp. z o.o.

Laureaci: ACS SŁUCHMED Sp. z o.o., SAFARI GRZEGORZ BORDŻOŁ Sp. J., NAZARUK SERVICE Sp. z o.o., PRYWATNE PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE STAMPOL Sp. J. L i K Stankiwicz, PRZEDSIĘBIORSTWO TECHNICZNO-HANDLOWE ROLTEX Sp. z o.o., INFINITE Sp. z o.o., WIKPOL Sp. z o.o., KTS PAPIER W. DOBROŃSKI I SKA Sp. J., BEIKS MACHULSKI Sp. J.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – MAŁA FIRMA

Nagroda główna: ŁUKSJA Sp. z o.o.

Laureaci: ŁUKSJA Sp. z o.o., SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A, PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU WEWNĘTRZNEGO Sp. z o.o., FABEL Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA TRASA Sp. z o.o., SABAT Sp. z o.o., SAS – JAWORSCY Sp. J.


NAGRODA SPECJALNA ZPP: 
POLSKA MARKA Mirosław Derkacz, Piotr Jan Stawecki S.C.


Plebiscyt telewizji Biznesowa.tv:

KATEGORIA NAJLEPSZA MIKRO FIRMA

Nagroda główna: SIM-CARD Adam Samociuk

Laureaci: SIM-CARD Adam Samociuk, WENIX Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE ROBEX ROBERT CHILUK, SKLEP ODZIERZOWY FANABERIA

 

NAJLEPSZE DZIAŁANIA CHARYTATYWNE

Nagroda główna: Ośrodek Szkolenia Kierowców OLEK

Laureaci: NO STRESS, Ośrodek Szkolenia Kierowców OLEK

 

Szczegóły konkursu na stronie: www.nagrody.zpp.net.pl

Najnowsze artykuły

Prezydencki projekt ustawy o Funduszu medycznym – opinia głównego eksperta ZPP ds. ochrony zdrowia

Pod koniec czerwca prezydent Andrzej Duda przedstawił projekt ustawy o Funduszu Medycznym. Należy zauważyć, że w założeniu Fundusz ten daje możliwość przeznaczenia dedykowanych dotacji z budżetu państwa na projekty, które mają służyć podniesieniu jakości i skuteczności leczenia Polaków. Szczególnie pozytywnie należy odnieść się do wydzielenia dotacji na rozwój profilaktyki oraz dostępność do innowacyjnych terapii, które długofalowo powinny wpłynąć na zdrowotność naszej populacji.

Komentarz ZPP ws. rezolucji EKES dot. odbudowy europejskiej gospodarki po kryzysie COVID-19

11 czerwca 2020 r. podczas 522. sesji plenarnej została przyjęta Rezolucja zawierająca propozycje Europejskiego Komitetu Ekonomicznego i Społecznego („EKES”) dotyczące odbudowy i naprawy gospodarczej po kryzysie wywołanym pandemią Covid-19. W  swojej Rezolucji EKES wyraził przekonanie, że, aby skutecznie przezwyciężyć wyzwania wywołane kryzysem, instytucje unijne i państwa członkowskie nie mogą dążyć jedynie do  przywrócenia stanu poprzedniego, ale powinny skupić się zarówno na odbudowie, jak i na restrukturyzacji gospodarki.

Stan polskiego górnictwa – opinia głównego eksperta ZPP ds. energetyki

Zawarte w przedstawionej Członkom Zespołu ds. polityki gospodarczej i rynku pracy RDS prezentacji nt. aktualnej sytuacji w sektorze górnictwa węgla kamiennego w Polsce przedstawione dane dotyczące stanu polskiego górnictwa nie napawają optymizmem i wskazują na konieczność podjęcia szybkich działań stabilizujących, a co najważniejsze opracowanie Planu Restrukturyzacji Polskiego Górnictwa, planu rozsądnego, rzetelnego, uwzględniającego specyfikę polskiego górnictwa i polskiego sektora energetycznego…

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook