szukaj

Zaufało nam 51 889 firmy, które zatrudniają 576 917 pracowników

Aktualności

Znamy już Dobre Firmy 2020 województwa lubelskiegoWarszawa, 28 lutego 2020 r. 

 

Znamy już Dobre Firmy 2020 województwa lubelskiego

 

Najlepsi inwestorzy, innowatorzy, efektywne firmy oraz pracodawcy zostali nagrodzeni statuetką Dobrej Firmy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców na podstawie wyników finansowych. Mieszkańcy województwa lubelskiego wybrali również najlepszą mikro firmę oraz przedsiębiorstwo prowadzące najważniejsze działania charytatywne w regionie. 

Nagrody w projekcie Dobra Firma wręczane są najprężniej działającym firmom w województwie lubelskim. Na podstawie odpowiednio zważonych wskaźników finansowych przygotowanych przez ekspertów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz twardych danych otrzymanych od Info Veriti Polska Sp. z o.o – największego dostawcy informacji gospodarczych w Polsce – powstała lista firm, które zostały dodatkowo zweryfikowane pod kątem ich kondycji finansowej, potencjału oraz reputacji. 

Po raz pierwszy Dobre Firmy wybierali również mieszkańcy regionu lubelskiego. Telewizja Biznesowa przeprowadziła plebiscyt, w którym to lokalna społeczność nominowała i głosowała na najprężniej działające mikro firmy oraz najciekawsze działania społeczne i charytatywne. 

– Aktywnie działamy na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce – wyjaśnia Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Nie tylko inicjujemy i wspieramy wszelkie działania zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami, ale również doceniamy i nagradzamy te firmy, które w tych niełatwych warunkach znakomicie sobie radzą, są motorami lokalnej gospodarki i inspiracją dla innych.

Nagrody w projekcie Dobra Firma przyznaje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest to największa organizacja pracodawców w Polsce reprezentująca głównie małych i średnich przedsiębiorców. Zrzesza ponad 52 tys. firm zatrudniających ponad 522 tys. pracowników, a od 2018 roku ma status organizacji reprezentatywnej. Wśród członków jest 15 organizacji regionalnych i 19 branżowych. W 2020 roku ZPP obchodzi 10. rocznicę powstania i z tej okazji powraca do nagradzania najprężniej działających firm w regionach.


Laureatami Programu Dobra Firma 2020 województwa lubelskiego zostali:


NAJBARDZIEJ INNOWACYJNA ŚREDNIA I DUŻA FIRMA

Nagroda główna: STALMA S.A.

Laureaci: STALMA S.A., AUSTRIA JUICE POLAND Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWO-TRANSPORTOWE TRANSHURT Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE ELKABEL SZCZYGIELSKI

 

NAJLEPSZY INWESTOR – ŚREDNIA I DUŻA FIRMA

Nagroda główna: LUBELLA FOOD Sp. z o.o. Sp. K.

Laureaci: LUBELLA FOOD Sp. z o.o. Sp. K., ALIPLAST EXTRUSION Sp. z o.o., LUMIKO Sp. z o.o., HERBAPOL – LUBLIN SPÓŁKA AKCYJNA, VEOLIA WSCHÓD Sp. z o.o., PKP LINIA HUTNICZA SZEROKOTOROWA Sp. z o.o.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

Nagroda główna: PGE DYSTRYBUCJA S.A.

Laureaci: PGE DYSTRYBUCJA S.A., NEPTUN Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTU I MONTAŻU URZĄDZEŃ ENERGETYCZNYCH ENERGOSERWIS S.A.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

Nagroda główna: ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH Sp. z o.o.

Laureaci: ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ (Tomaszów Lub.), SOLBET LUBARTÓW S.A.

 

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNA MAŁA FIRMA

Nagroda główna: PROFESJONAL – PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Sp. z o.o.

Laureaci: PROFESJONAL – PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Sp. z o.o., ELEKTROMONTAŻ- LUBLIN Sp. z o.o., GRAVIT Sp. z o.o., ENERGOREMONT PRZEDSIĘBIORSTWO WDRAŻANIA NOWYCH TECHNOLOGII REMONTOWYCH Sp. z o.o.

 

NAJLEPSZY INWESTOR – MAŁA FIRMA

Nagroda główna: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH S.A.

Laureaci: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH S.A., MAZUREK METAL Sp. z o.o. Sp. K., ENERGOTECH LUBLIN Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE JANEX Jan Ciupak, Leszek Ciupak Sp. J., HANESCO-NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA MAŁA FIRMA

Nagroda główna: ACS SŁUCHMED Sp. z o.o.

Laureaci: ACS SŁUCHMED Sp. z o.o., SAFARI GRZEGORZ BORDŻOŁ Sp. J., NAZARUK SERVICE Sp. z o.o., PRYWATNE PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE STAMPOL Sp. J. L i K Stankiwicz, PRZEDSIĘBIORSTWO TECHNICZNO-HANDLOWE ROLTEX Sp. z o.o., INFINITE Sp. z o.o., WIKPOL Sp. z o.o., KTS PAPIER W. DOBROŃSKI I SKA Sp. J., BEIKS MACHULSKI Sp. J.

 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – MAŁA FIRMA

Nagroda główna: ŁUKSJA Sp. z o.o.

Laureaci: ŁUKSJA Sp. z o.o., SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A, PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU WEWNĘTRZNEGO Sp. z o.o., FABEL Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA TRASA Sp. z o.o., SABAT Sp. z o.o., SAS – JAWORSCY Sp. J.


NAGRODA SPECJALNA ZPP: 
POLSKA MARKA Mirosław Derkacz, Piotr Jan Stawecki S.C.


Plebiscyt telewizji Biznesowa.tv:

KATEGORIA NAJLEPSZA MIKRO FIRMA

Nagroda główna: SIM-CARD Adam Samociuk

Laureaci: SIM-CARD Adam Samociuk, WENIX Sp. z o.o., PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE ROBEX ROBERT CHILUK, SKLEP ODZIERZOWY FANABERIA

 

NAJLEPSZE DZIAŁANIA CHARYTATYWNE

Nagroda główna: Ośrodek Szkolenia Kierowców OLEK

Laureaci: NO STRESS, Ośrodek Szkolenia Kierowców OLEK

 

Szczegóły konkursu na stronie: www.nagrody.zpp.net.pl

Najnowsze artykuły

Komentarz ZPP – tarcza antykryzysowa, druga fala

Jak najpilniejsze uchwalenie „tarczy antykryzysowej” było oczywiście w głębokim interesie wszystkich uczestników polskiej gospodarki. Nadzwyczajna skala kryzysu pandemicznego powoduje, że potrzebne są działania idące o wiele dalej, niż te rozważane w spokojnych czasach regularnego wzrostu gospodarczego. Doceniając wytężone prace nad „tarczą”, podtrzymujemy swoje stanowisko – przewidziane w niej instrumenty są nadmiernie zbiurokratyzowane i niewystarczające…

Komentarz ZPP ws. praktycznych komplikacji zw. z ograniczeniem wywozu środków dezynfekujących

W rezultacie ogłoszenia stanu epidemii, rząd decyduje się na wprowadzanie kolejnych ograniczeń w życiu gospodarczym i społecznym. Niejednokrotnie, generują one nieprzewidziane uprzednio skutki praktyczne. Tak było choćby z nakazem zachowywania odległości 1,5 metra pomiędzy stanowiskami pracy. Przepis uchwalony w intencji zwiększenia bezpieczeństwa pracowników de facto wiązał się z zatrzymaniem pracy szeregu zakładów, w których ze względu na charakter prowadzonej działalności, zachowanie takich odstępów byłoby niemożliwe…

Komentarz ZPP ws. uwzględnienia Refundacyjnego Trybu Rozwojowego PLUS w tarczy antykryzysowej 2.0

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców aktywnie uczestniczył w procesie konsultacji projektu tzw. tarczy antykryzysowej, której celem ma być złagodzenie negatywnych gospodarczych skutków pandemii koronawirusa. Jednocześnie, niemal natychmiast po uchwaleniu pakietu ustaw, Ministerstwo Rozwoju ogłosiło przystąpienie do prac nad uzupełnieniem „tarczy”. Mając to na uwadze, chcielibyśmy wystosować postulat uwzględnienia w dalszych działaniach rządu projektu Refundacyjnego Trybu Rozwojowego PLUS…

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook