szukaj

Zaufało nam 51 889 firmy, które zatrudniają 576 917 pracowników

Wydarzenia

25.06.2019

ZPP zaprasza na warsztaty ,,Ustawa a zobowiązania przedsiębiorcy. Ustawa o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych”

Warszawa, 10 czerwca 2019 r. 

 

ZPP zaprasza na warsztaty:

Ustawa a zobowiązania przedsiębiorcy

Ustawa o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych

25 czerwca 2019 r., godz. 10:00 – 12:30

Świetlica Wolności, ul. Nowy Świat 6/12C, Warszawa

 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty ,,Ustawa a zobowiązania przedsiębiorcy. Ustawa o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu oraz ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych.’’ Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców, kadr zarządzających oraz szefów działów compliance.

Podczas warsztatów przedstawiony zostanie zakres podmiotowy i przedmiotowy wskazanych ustaw. Wyjaśnione zostaną pojęcia wprowadzone zapisami ustaw dotyczących podmiotów/przedsiębiorców wskazanych do realizacji konkretnych zadań podlegających kontroli ze strony organów państwowych. W ujęciu praktycznym omówione zostanie co konkretnie musi być wdrożone, jakie procesy uruchomione, kiedy i w jakim zakresie zastosowane poszczególne rozwiązania również wobec klientów, tak aby spełnić oczekiwania ustawodawcy.

Nasi prelegenci przedstawią:

– główne założenia i pojęcia wprowadzone we wskazanych regulacjach prawnych,
– obszary działania i podmioty objęte wymogami ustaw,
– nowe obowiązki i odpowiedzialność przedsiębiorcy wynikające z obowiązujących przepisów,
– procesy, procedury i działania podmiotu wymagane zapisami ustaw,
– skutki i zakres odpowiedzialności za niezastosowanie i niedopełnienie obowiązków określonych we wskazanych regulacjach prawnych,
– propozycje rozwiązań dla firm.

Warsztaty poprowadzą:

Bartosz Orlicz-Rabiega, właściciel firmy doradczej B20, ekspert FIBIS oraz ekspert do spraw bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa biznesu i business intelligence

Od 2000 roku przez kilkanaście lat pełnił służbę jako oficer operacyjny w Agencji Wywiadu, realizując zadania zarówno w kraju jak i poza jego granicami. W latach 2011 – 2012 pełnił funkcję Radcy Ministra Spraw Zagranicznych d.s. bezpieczeństwa polskich przedstawicielstw dyplomatycznych. Posiada szerokie doświadczenie w budowaniu systemów bezpieczeństwa oraz programów kontroli wewnętrznej w przedsiębiorstwach o globalnym zasięgu, jak również prowadzeniu analiz ryzyka, w tym ryzyka politycznego na rynkach zagranicznych m.in. Azji i Afryki.

Joanna Pacześniak , dyr. Pinkerton Polska, ekspert Fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Strategii

Jest ekspertem w zakresie kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa korporacyjnego oraz zarządzania ryzykiem nadużyć. Jest certyfikowanym audytorem wewnętrznym, posiada certyfikat Resilient Leadership Resilience Sciences Institut UMBS w University of Maryland. Jest członkiem polskiego oddziału IIA oraz Stowarzyszenia „Libertas”. Prowadziła i nadzorowała liczne projekty audytu korporacyjnego i finansowego w sektorze administracji publicznej i w sektorze prywatnym.

Jarosław Kruk, radca prawny, partner zarządzający w Kancelarii Prawniczej KW Kruk i Wspólnicy

Doświadczenie i praktykę zdobywał podczas kilkuletniej pracy w Departamencie Prawnym MSWiA, a także podczas kierowania zewnętrzną obsługą prawną na rzecz Departamentu Programów Offsetowych Ministerstwa Gospodarki w latach 2007 – 2010.  Specjalizuje się w doradztwie z zakresu wykrywania i zapobiegania przestępczości gospodarczej i korupcji – głównie jeśli chodzi o zagadnienia związane z tzw. „white collars crimes”, „corporate crimes” oraz „anti-money laundering”. Posiada duże doświadczenie w zakresie kompensacji szkód oraz odzyskiwania zdefraudowanego majątku zarówno na terenie Rzeczpospolitej jak i poza jej granicami.

******************************************

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla wszystkich Członków ZPP.

Pozostali uczestnicy ponoszą koszt 149 PLN + 23 % VAT

Wpłat należy dokonywać na konto ZPP:

87 1020 1097 0000 7802 0289 5035

 

Pytania i zgłoszenia udziału w warsztatach w postaci wypełnionego formularza należy przesyłać drogą mailową do dnia 21 czerwca 2019 r. do:

a.piatek@zpp.net.pl :: tel.: 504 212 435

p.jedrysiak@zpp.net.pl :: tel.: 504 287 817

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook