szukaj

Aktualności

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) uruchomił Białoruskie Centrum BiznesuWarszawa, 27 lipca 2022 r. 


Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) uruchomił Białoruskie Centrum Biznesu

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) uruchomił Białoruskie Centrum BiznesuCelem projektu jest zapewnienie kompleksowej pomocy organizacyjnej, prawnej i doradczej dla białoruskich firm, które chcą przenieść się do Polski.

W świetle nieprzewidywalności geopolitycznej oraz ryzyka reputacyjnego i biznesowego, wielu białoruskich założycieli start-upów oraz prezesów i udziałowców podjęło decyzję o geograficznej dywersyfikacji działalności swoich firm, otwarciu nowych podmiotów prawnych za granicą i przeniesieniu tam pracowników. Polska oferuje konkurencyjny poziom opodatkowania, kosztów pracy, gotową infrastrukturę, a także przewidywalne środowisko biznesowe i ustawodawstwo. Dodatkowym atutem Polski jest ogromna społeczność białoruska, co powoduje, że relokowani pracownicy będą czuli się bezpiecznie i nie zrezygnują z pracy po przeniesieniu.

Jeszcze w październiku 2020 roku ZPP zorganizował Punkt Kontaktowy dla Inwestorów z Białorusi, a obecnie rozrósł się on do poziomu dedykowanych konsultantów – 2 pełnoetatowych pracowników i przestrzeni biurowej dla białoruskich firm w centrum Warszawy. 

Białoruskie Centrum Biznesu ZPP jest gotowe pomóc białoruskim firmom w sprawach dotyczących podatków, aspektów prawnych, wynajmu biur, rynku pracy i innych ważnych kwestii w procesie relokacji.

W Centrum Biznesu białoruskie firmy będą mogły:

  • otrzymać wsparcie doradcze w zakresie polskiego rynku i otoczenia biznesowego: podatków, kosztów biurowych, kosztów pracy, pozyskania kapitału itp.;
  • uzyskać porady prawne na etapach zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, otrzymać wsparcie w kontaktach z urzędami;
  • otrzymać wsparcie mentorskie od polskich ekspertów;
  • uczestniczyć w licznych warsztatach, webinariach i szkoleniach z zakresu aspektów prawnych, księgowości, marketingu, komunikacji, pozyskiwania klientów, finansowania itp.

Wszystkie wymienione usługi będą świadczone bezpłatnie.

Białoruskie Centrum Biznesu posiada własną przestrzeń biurową w Warszawie, w której znajdują się wyposażone miejsca pracy, z których będą mogli bezpłatnie korzystać białoruskie firmy w celu rozpoczęcia działalności w Polsce (dostępne od sierpnia).

Projekt wspierany jest przez firmę PYXERA Global.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, ( ZPP), jest najszybciej rozwijającą się i jedną z najbardziej aktywnych organizacji pracodawców w Polsce. Powstał w 2010 roku, zrzesza 14 organizacji regionalnych i 22 branżowe. ZPP jest apolityczną organizacją pozarządową opowiadającą się za wolnym rynkiem, uczciwą konkurencją, stabilnością i przejrzystością prawa oraz zdrowym rozsądkiem, niezależnie od sympatii politycznych i poglądów.

Dane kontaktowe:

Aliaksandra, Konsultant ds. projektów

(+48) 515 282 884   

belarus@zpp.net.pl

Dmitrij, Konsultant ds. projektów

(+48) 507 466 921 

belarus@zpp.net.pl

Nasze strony

Subskrybuj nasze newslettery