• PL
 • EN
 • szukaj

  Wydarzenia

  04.06.2024

  Debata: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024: W jakim miejscu na scenie globalnej jest UE i jaką w niej rolę pełni region EWŚ?

  Niecałe 2 tygodnie dzielą nas od wyborów do Parlamentu Europejskiego. W Polsce po zeszłorocznych wyborach parlamentarnych i tegorocznych samorządowych, kampania wyborcza do Europarlamentu nie budzi takich emocji jak w innych krajach. Obozy polityczne wydają się być wyeksploatowane, a społeczeństwo zmęczone długą i intensywną kampanią w ostatnich miesiącach, tymczasem nadchodzący kształt Europarlamentu może mieć fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania UE w najbliższej dekadzie. Z perspektywy europejskiej problemem jest słabnąca gospodarka unijna i jej malejąca konkurencyjność względem największych globalnych graczy. Problemem dla Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej jest wciąż słaba siła przetargowa regionu wobec krajów „starej” Unii.

  Celem debaty jest przyjrzenie się dzisiejszej pozycji Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej, a także identyfikacja problemów zarówno w kontekście globalnym, jak i regionalnym. 

  Do dyskusji zaproszono przedstawicieli świata polityki, biznesu i nauki. Bazą do dyskusji będą raporty ZPP:

  W dyskusji udział wezmą:

  • Ignacy Niemczycki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii,
  • Grzegorz Rychwalski, Wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego,
  • Tomasz Bęben, Prezes Zarządu w Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

  Debatę poprowadzi Adrian Karkoszka, kierownik ds. regulacji w ZPP.

  Spotkanie odbędzie się 4 czerwca o godz. 13:00 w Świetlicy Wolności, przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie. Potwierdzenie chęci udziału prosimy kierować na adres o.zaboklicka@zpp.net.pl do poniedziałku 3.06.

   

  Dla członków ZPP

  Nasze strony

  Subskrybuj nasze newslettery